Terapinio judesio metodas "Septynios formos"

“Septynios formos” - tai unikalus terapinio judesio metodas, kuris padeda susitikti su septyniais svarbiai savo psichologiniais poreikiais ir rasti kelią į geresnę savijautą bei laimingesnį gyvenimą. Žmogaus kūnas veržiasi link judesio, nes judėjimas yra natūralus kaip kvėpavimas. Judesys atsiranda pirmiau nei kalba, pirmiau, nei suvokimas. Per judesį itin lengva susitikti su savimi ir pasiekti savo būties esmę. Dėl to judesys leidžia pažinti ir tyrinėti vidinį žmogaus Pasaulį bei paskatinti pozityvius pokyčius.

7 psichologiniai poreikiai, tyrinėjami terapinio judesio seminaro metu:

1. Saugumas arba nerimo, baimės, įtampos ir streso nebuvimas. Šio poreikio patenkinimui svarbu išgyventi stabilumo jausmą, kuris atsiranda tuomet, kai žmogus turi į ką atsiremti ir gali atsipalaiduoti. Lengvai pasiekiamas ir natūralus atramos ir paramos šaltinis yra žemė, todėl pirmoji judesio forma - tyrinėti kontaktą su žeme, judėti atiduodant svorį žemei, atrandant stabilius atramos taškus. Taip sau primename, kad bet kuriuo, net ir sunkiausiu gyvenimo momentu, mes turime atramą ir galime remtis tiek, kiek mums reikia.

 

2. Džiaugsmas arba mėgavimasis gyvenimu yra antrasis svarbus žmogaus poreikis. Džiaugsmo išgyvenimas yra glaudžiai susijęs su malonumo patyrimu ir galimybe mėgautis. Todėl antroji judesio forma - ieškoti tokių judėjimo būdų, kurie čia ir dabar teikia malonumą, leidžia patirti judėjimo džiaugsmą ir pilnai jį išgyventi. Taip savo kūnui ir sau primename, kad mes patys galime būti sau malonumo ir džiaugsmo šaltiniu, todėl ir kasdieniame gyvenime bet kuriuo momentu galime mėgautis savo buvimu, kad ir kur būtume, kad ir ką veiktume.

 

3. Kontrolė arba gebėjimas būti savo gyvenimo šeiminkais yra trečiasis svarbus poreikis. Kad jaustume, jog mūsų gyvenimas yra mūsų rankose mes turime pažinti ir priimti visą save kaip unikalų ir vertingą. Jei neigiame tam tikras savo asmenybės puses, jei neleidžiame sau išreikšti tam tikrų jausmų, jie niekur nedingsta ir gali “išsprūsti” pačiu netinkamiausiu momentu. Paradoksalu, tačiau norint išgyventi kontrolės jausmą, primiausia reikia save paleisti ir leisti sau išreikšti viską, kas neturėjo būti progos išreikšta kitomis aplinkybėmis. Dėl to trečioji judesio forma - paleisti save per kūną ir judesį, o tai padarius yra lengva išlaisvinti ir tai, kas yra užlaikyta viduje. Pleisdami primename sau, kad galime būti tokie, kokie esame, o leisdami sau būti galime geriau save pažinti ir sąmoningai kreipti savo gyvenimą ten, kur mums atrodo vertinga ir prasminga.

 

4. Ryšys arba geri santykiai yra ketvirtasis svarbus žmogaus poreikis yra. Taip, su kitais žmonėmis, bet taip pat ir su savimi pačiais bei su visu aplinkiniu Pasauliu. Gerų santykių palaikymui svarbiausi matyti ir priimti kitą jo neteisiant ir nevertinant, nereikalaujant, kad jis būtų kitoks, nei yra. Žvelgdami į aplinką nevertinančiu žvilgsniu labiau gebame išgyventi dėkimgumą už tai, ką turime, o dėkingumo būsenoje stiprėja ir ryšys. Dėl to ketvirtoji judesio forma - atsiverti ir tyrinėti, ką Jums reiškia priimti kaip dovaną viską, kas vyksta čia ir dabar, šiuo momenetu (erdvę, galimybę judėti, kvėpavimą, širdies plakimą, muziką, kitus žmones). Taip primename sau, kokie esame turtingi ir galime kaip dovaną priimt taip pat ir savo artimuosius, savo namus, savo kasdienes patirtis.

 

5. Saviraiška arba galimybė atskleisti savo talentus ir stiprybes - penktasis svarbus poreikis. Tam, kad galėtume tai padaryti mums reikia erdvės, kurioje galėtume kurti, tokios erdvės, kurioje galėtume laisvai eksperimentuoti ir nebūti vertinami ar teisiami. Būtent dėl to penktoji judesio forma - leistis į džiaugsmingą kūrybą ir eksperimentavimą per judesį, improvizuoti, tyrinėti judesį ir ieškoti sau mažiau įpratų, įdomesnių judesio išraiškos būdų. Išlaisvindami kūrybingumą per judesį mes siunčiame sau žinią, kad daugiau kūrybos ir saviraiškos galime atrasti ir mūsų kasdieniame gyvenime.

 

6. Sąmoningumas arba dėmesingas įsisąmoninimas to, kas vyksta mumyse ir Pasaulyje - šeštasis svarbus poreikis. Patenkinti šį poreikį reiškia pilnai patirti gyvenimą, pajungiant visas jusles, klausyti ir girdėti savo mintis, suprasti savo jausmus ir sekti vidiniais impulsais. Dėl to šeštoji judesio forma - stebėti savo kūno impulsus ir judėti įsiklausant į juos ir jais sekant. Taip laviname savo gebėjimą vadovautis savo intuicija arba vidiniu žinojimu, kuria kryptime judėti pirmyn, o kasdieniame gyvenime tai padeda priimti teisingus ir sau palankius sprendimus.

 

7. Prasmė arba aukštesnio tikslo turėjimas yra septintasis svarbus psichologinis poreikis. Dažniausiai tai susiję su galimybe ne tik gauti, bet ir dalintis, prisidėti prie kitų ir Pasaulio gerovės. Todėl septintoji judesio forma - pasitelkiant vizualizacijos galią pripildyti savo kūną šviesos ir per judesį paskleisti šviesą ten, kur Jums atrodo, kad jos šiuo momentu labiausiai reikia. Taip sau primename, kad dalintis yra lengva, nes nusisųti geros energijos tereikia akimirkos dėmesio, kad įprasminti galime kiekvieną savo gyvenimo akimirką.

 

Galimybė tyrinėti šiuos septynis psichologinius poreikius per judesį padeda nukreipti save link jų įgyvendinimo realiame gyvenime, nes judesys leidžia išgyventi susidūrimą su jai kaip realią patirtį. Net ir vienkartinis susitikimas su savimi judesyje gali reikšmingai prisidėti prie geresnės savijautos. O tyrinėjant visas septynias formas pakartotinai, galima pasiekti giluminius savo psichikos sluoksnius ir paskatinti tikrai reikšmingus teigiamus pokyčius savo gyvenime. 

Nereikia jokio išankstinio pasiruošimo

Norint judėti “Septynias formas” nereikia jokio išankstinio pasiruošimo ar judėjimo patirties. Be to, judesio erdvėje galioja susitarimai, kurie padeda jaustis maksimaliai komfortiškai: judama užsimerkus, kad nebūtų blaškomas dėmesys ir nereikėtų nerimauti dėl to, kaip atrodote kitiems. Po judesio susitinkama rate, kur yra galimybė aptarti savo patirtis. Visi dalyviai sutaria, kad su procese nedalyvavusiais galima dalinti savo, bet ne kitų žmonių patirtimis. 

Judesys “Septynių formų” metu vyksta pagal specialiai atrinktą muziką, kuri paskatina ir pagilina vidinius išgyvenimus. Kiekvienas garso takelis buvo priderintas individualiai prie kiekvienos formos proceso taip, kad tai padėtų maksimaliai pasinerti į judesį ir save. Susitikime judesio kelionėje link geresnės savijautos ir laimingesnio gyvenimo!


Metodo "Septynios formos" kūrėja psichologė dr. Inga Truskauskaitė-Kunevičienė


Registruotis į seminarus Vilniuje